
Zadanie 20 – Zadania utrwalające,strona 58,Szkoła podstawowa,klasa 4 (podręcznik)
Pan Jakub jest rolnikiem. Sprzedał 80 q ziemniaków po 1 zł za kilogram. Ile otrzymał pieniędzy ? Odpowiedż: 1 q = 100 kg 80 q = 80 x 100 = 8000 kg 8000 kg […]
Pan Jakub jest rolnikiem. Sprzedał 80 q ziemniaków po 1 zł za kilogram. Ile otrzymał pieniędzy ? Odpowiedż: 1 q = 100 kg 80 q = 80 x 100 = 8000 kg 8000 kg […]
Podaj liczbę 100 razy większą od róznicy liczb 85 i 49 Odpowiedż: 85 – 49 = 36 36 x 100 = 3600 Liczba 100 razy większa od róznicy liczb jest równa 3600
Wykonaj obliczenia i znajdż zdanie prawdziwe. a) Od godizny 900 rano do 2100 jest 12 godzin b) W I kadencji Sejmu III Rp było 460 posłów: 44 kobiety i 386 mężczyzn c) W szkolnej czytelni […]
W górskim pensjonacie koszt noclegu w sezonie wynosi 53 zł od osoby. Po sezonie koszt ten jest o 18 zł mniejszy. a) Ile kosztuje nocleg po sezonie ? b) Ile w sezonie zapłaci za jeden […]
Grupa 10 osób poszła na wycieczkę. W barze za zupę zapłaciła 30 zł. Ile kosztowała jedna porcja zupy ? Odpowiedż: 30 : 10 = 3 zł Jedna porcja zupy kosztowała 3 zl
Robert wydał na wycieczkę 14 zł i zostało mu 38 zł. Ile pieniędzy miał Robert na początku wycieczki ? Odpowiedż: 14 zł + 38 zł = 52 zł Robert na początku wycieczki miał 52 […]
Marek miał 42 zł na swoje wydatki, a Karol 27 zł. O ile pieniędzy mniej miał Karol ? Odpowiedż: 42 zł – 27 zł = 15 zł Karol miał o 15 zł mniej pieniędzy […]
Jacek i jego 4 kolegów poszli na lody. Każy z nich kupił po 3 kulki. Jedna kulka kosztowała 2 zł. Ile chłopcy zapłacili za lody ? Odpowiedż: (4 kolegów + 1 Jacek) x 3 […]
Na zieloną szkołę pojechało 36 uczniów. Mieszkali oni w pokojach 4 – osobowych. W ilu pokojach mieszkali uczniowie ? Odpowiedż: 36 : 4 = 9 Uczniowie mieszkali w 9 pokojach
Do sklepu zamówiono w hurtowni 100 zgrzewek wody oligoceńskiej. W każdej zgrzewce było 8 butelek. Jedna butelka kosztuje 2 zł. Jaka jest wartość tego zamówienia ? Odpowiedż: 100 zgrzewek x 8 butelek x 2 […]
Copyright © 2025 | MH Magazine WordPress Theme by MH Themes