Zadanie 21 – Zadania utrwalające,strona 58,Szkoła podstawowa,klasa 4 (podręcznik)

Asia kupiła salaterkę za 19 zł i trzy

jednakowe kubki. Razem zapłaciła 40 zł.

Ile kosztował jeden kubek.

 

Odpowiedż:

19 zł – koszt salaterki

40 zł – całkowity koszt

 

(40 – 19) : 3 = 21 : 3 = 7

Koszt jednego kubka wynosi 7 zł

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*